Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığindan Tutuklandı – #KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz, Bitcoin Haber, Cripto Haberleri
Çarşamba, Kasım 20, 2019
05112452147 sosyaluzmanlar@gmail.com
BİTCOİN

Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığindan Tutuklandı

Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığindan Tutuklandı

kripto-haberlerikripto-haberleri
#KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz,  Bitcoin Haber, Cripto Haberleri

Hollandalı Adam $2.2 Milyon Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığindan Tutuklandı

  • Hollandalı Adam $2.2 Milyon Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığindan  Tutuklandı
  • Hollanda’da 33 yaşındaki bir adam €2 milyon ($2.2 milyon) üzerinde değerinde bitcoin madencilik dolandırıcılık tutuklandı.
  • Hollandalı vergi Dairesi’nin soruşturma departmanı olan FİOD, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, adamın 100 halkının muhtemelen hiç satın almadığı bitcoins madenciliği için bilgisayar satın almaya ikna ettiği iki özel limited şirketin Müdürü olduğunu söyledi.
  • Adam dolandırıcılık suçlanıyor, sahtecilik, ve kara para aklama, bölüm söyledi, o iddia böyle arabalar gibi lüks öğeler üzerinde yatırımcı para harcanan sözlerine ekledi, motosiklet, seyahat, ve kumar.
  • The suspect started his businesses in 2017 by promising investors return of around 0.3 bitcoin a month (currently worth around $2,389). When investors did not get the returns and their mining computers back, several of them filed complaints.
  • Back in November 2018, the FIOD and police raided the suspect’s home and business premises and seized expensive goods such as bags, shoes, and a bike.
  • FİOD, “ciddi” suçlardan biri olduğu için kara para aklama ile mücadele etmenin hükümetin önceliği olduğunu söyledi.
  • Bu yılın başlarında, Hollandalı finansal yetkililer , kara para aklama ve terörizm finansmanını önlemek için kripto para birimi firmaları için bir lisans planı planlıyorlardı. De Nederlandsche Bank (dnb), ülkenin Merkez Bankası, ve Finansal Piyasalar için Hollanda Otoritesi Fiat-to-kripto borsaları ve velayet çözüm sağlayıcıları cryptocurrencies “yüksek finansal suç riskleri taşımak gibi lisanslı olması gerektiğini önerdi
#KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz,  Bitcoin Haber, Cripto Haberleri
criptoanaliz

Bir cevap yazın