Samsung Galaxy S10 da Kripto ile ilgili ne var? – #KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz, Bitcoin Haber, Cripto Haberleri
Çarşamba, Kasım 20, 2019
05112452147 sosyaluzmanlar@gmail.com
ALT COİNANALİZBİTCOİNKRİPTO HABERTEKNOLOJİVİDEO

Samsung Galaxy S10 da Kripto ile ilgili ne var?

kripto-haber-analizkripto-haber-analiz
#KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz,  Bitcoin Haber, Cripto Haberleri

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S10, bu yıl en çok beklenen prömiyerlerden birine sahipti. Üç modelden oluşan üst düzey dizinin lansmanı, Galaxy S serisinin 10. yıldönümünü kutladı ve Android dünyasında bir kriter olarak kabul edildi. En son model için bir dizi yeni özellik tanıtıldı. Bununla birlikte, Kripto topluluğuna büyük ilgi duyan bir ek – Samsung Blockchain cüzdanı – birçok S10 kullanıcısı için mevcut değildir ve içerdiği yerde bitcoin depolamaz.

Özel Anahtarları Depolayan Amiral Gemisi Akıllı Telefon
Kore elektronik devi bir makale yayınladığından beri neredeyse bir yıl geçti akıllı telefonlar blockchain ve cryptocurrency için en iyi güvenlik neden “açıklayan onun anlayışlar platformunda.”Blogpost, BT danışmanı ve güvenlik uzmanı Joel Snyder, mobil cihazlarda yüklü kripto cüzdanlarının dijital varlıkları bilgisayarlardan daha iyi depolamak için daha uygun olduğunu savundu. Güvenilir Yürütme Ortamı dediğimiz akıllı telefonlar kullanmak için. TEE, cihazın geri kalanından tamamen izole edilmiş ayrı bir bellek ve kalıcı depolama alanına sahiptir. Bu durumda Android işletim sistemi, tehlikeye girdiğinde bile TEE’YE ulaşamıyor.

TEE’NİN trustlet’lerinde çalışan küçük uygulamaları çağıran bir API ile.’Anahtarları yönetmek için trustlets kullanan düzgün yazılmış bir cüzdan ile, güvenlik Ciddi derecede sıkı,” Snyder ısrar etti. Cüzdan bir PC sabit diskinde saklanırsa veya geliştirici özel anahtarları telefonun normal dahili depolama alanında saklamayı seçerse, kötü amaçlı yazılımlara karşı çok az koruma vardır. Ancak, anahtarlar tişörtün içindeyse ve yalnızca bir trustlet aracılığıyla erişilebiliyorsa, kötü amaçlı yazılım bunları doğrudan çıkaramaz, güvenlik uzmanı dikkat çekti. Snyder’a göre Samsung’un kendi Knox mobil güvenlik platformu başka bir koruma katmanı ekliyor.

Yeni Galaxy S10’in kripto anahtarlarının depolanmasına izin veren güvenli bir özellik içereceği söylentileri lansmanından çok önce ortaya çıktı. Ocak ayında, açıklamasına göre, blockchain özel anahtarlarınızı güvence altına almanızı ve yönetmenizi sağlayan Galaxy S10 menüsünde Samsung Blockchain Keystore adlı bir uygulamayı gösteren sızdırılmış görüntülerle takviye edildi. Şubat ayında, yeni amiral gemisi telefonu piyasaya çıktığında, Samsung, blockchain özellikli mobil hizmetler için özel anahtarlarınızı barındıran donanım tarafından desteklenen “güvenli depolama ” ile geldiğini açıkladı.”

Samsung Cüzdanında Bitcoin yok
Şubat tarihli Resmi Duyuru. 21, 2019 ve etiketli “Kore, İngiltere, ABD”, yeni cihazlara entegre edilmesi gereken kripto cüzdan hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Bu, Samsung’un Aralık 2018’de “Samsung Crypto Wallet” başlıklı Birleşik Krallık’ta bir marka açma kararına rağmen. Bu arada , cüzdanın BTC , BCH, ETH ve ERC20 belirteçleri gibi büyük kripto para birimlerini destekleyeceği yönündeki önceki raporlar spekülasyon olarak reddedildi.

Sonuç olarak, Samsung hayranları ve kripto meraklıları arasında blockchain Keystore’un farklı pazarlarda bulunmasıyla ilgili bazı karışıklıklar yaşandı. İncelemelere göre, forum konuları ve Samsung’un kendi basın bültenlerinden bazıları, özellik ABD, Kanada ve Güney Kore’deki cihazlarda kullanılabilir. News.Bitcoin.com ABD’de satılan telefonların buna sahip olduğunu doğruladı, ancak Mart ayından itibaren bir video incelemesi öneriyor Amerika’daki tüm cihazlarda mevcut olmayabilir. Genel olarak, anahtar deposu Biyometri ve güvenlik altında Ayarlar menüsünde bulunabilir. Kripto cüzdanın kendisi etkinleştirilmelidir.

Başka bir video incelemesi, Galaxy S10’in Kore versiyonunda yüklü bir Enjin cüzdanını gösteriyor. Kurmak için uygulamayı başlatmanız, “Samsung cüzdan” I tıklamanız ve şartları ve koşulları kabul etmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, şartlarını kabul etmeniz ve cüzdanı başlatmak için “Başlat” ı tıklayarak devam etmeniz gereken Samsung Blockchain Keystore’a hoş geldiniz. Sonra iki seçeneğiniz olacak: mevcut bir cryptocurrency cüzdanını içe aktarın veya yeni bir tane oluşturun.

Samsung Enjin cüzdan eth , ENJ, BNT, KNC, Binance token ( BNB), “wrapped bitcoin” (wbtc) olarak adlandırılan ethereum tabanlı ERC20 belirteci yanı sıra stablecoins bir çift destekler, gerçek USD (TUSD) ve USD coin (USDC). Daha fazla sikke ve jetonun bulunduğu entegre bir değişim özelliği de var. Ne yazık ki, desteklenen kripto para birimleri arasında ne bitcoin cash ( BCH ) ne de bitcoin core ( BTC ) görülebilir.

Avrupa kripto meraklıları bu aşamada ayrıcalıklı kripto kulübünden dışlanmış gibi görünüyor. İsveç’te satılan cihazlar Blockchain Keystore veya Samsung cüzdan önceden yüklenmiş yok, news.Bitcoin.com öğrendim. Bir iş parçacığı Samsung’un AB topluluk destek kanalında, yerleşik blockchain cüzdanının İngiltere’de mevcut olmadığını ve uygulamanın Galaxy Store’dan indirilemeyeceğini öne sürüyor. Nick TracyR ile bir moderatör, Samsung Blockchain Keystore’un yalnızca ABD, Kanada ve Kore’de mevcut olduğunu açıklıyor ve “şu anda İngiltere’de mevcut olacaksa [Nisan ayı ortası] haber yok

#KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz,  Bitcoin Haber, Cripto Haberleri
criptoanaliz

Bir cevap yazın