Satoshi Nakamoto Olabilecek 10 Kişi – #KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz, Bitcoin Haber, Cripto Haberleri
Çarşamba, Kasım 20, 2019
05112452147 sosyaluzmanlar@gmail.com
ALT COİNANALİZBİTCOİNKRİPTO HABERTEKNOLOJİVİDEO

Satoshi Nakamoto Olabilecek 10 Kişi

bitcoin haberleribitcoin haberleri
#KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz,  Bitcoin Haber, Cripto Haberleri

Hepimiz Satoshi Nakamoto, ama bazılarımız diğerlerinden daha Satoshi vardır. Aşağıdaki 10 karakterlerin hepsi, digital man of mystery ile benzerlikler nedeniyle Bitcoin’in zor yaratıcısı olarak işaretlendi. Bu karakterlerden birinin Satoshi’nin kendisi olup olmadığına karar vermeniz sizin için bir konudur.

Ayrıca okuyun: Facebook Globalcoin: katil veya çarpan?

Vili Lehdonvirta
Pros: fin profesörü, 2011 New Yorker makalesinde Satoshi olarak önerilecek ilk insanlardan biridir . Satoshi’yi ortaya çıkarmak için sonraki girişimleri kirleten o sırada ateşli spekülasyon olmaması nedeniyle, Vili Lehdonvirta’nın dox’u diğerlerinden daha saf hissediyor. Bu daha doğru değil.

Eksileri: new Yorker’ın yazarı tarafından sorgulandığında, 31 yaşındaki Helsinki Bilgi Teknolojisi Enstitüsü araştırmacısı, kriptografi bilgisi olmadığını ve C++ programlamasının ilkel olduğunu açıkladı.

Fun fact: Vili Lehdonvirta şimdi Oxford İnternet Enstitüsü, Oxford Üniversitesi’nde doçent ve üst düzey bir Araştırma Görevlisi ve Bitcoin hakkında yazan Alan Turing Enstitüsü’nün bir üyesi, son zamanlarda “Bitcoin ” başlıklı bir makalede bir para birimi değil-ve bir değilse değersiz olabilir.
Paul Le Roux
Artıları: Le Roux bitcoin oluşturduysa, Satoshi 21. yüzyılın en büyük kötü kıçıdır. Şifreli yazılım oluşturma, uyuşturucu kaçakçılığı, ilaç, silah koşusu, ulus binası, siz söyleyin, Le Roux’un içinde bir parmağı vardı-ve Bitcoin inşa etmek onun kavraması ve megalomaniacal hırsı içinde iyi olurdu.

Eksileri: Satoshi titizlikle 2009 yılında Bitcoin rafine edildiğinde, Le Roux zaten uyuşturucu kaçakçılığı silah çalışan ve İmparatorluk binasında dabbling edildi. Bu karşıt arayışların uyumlu olması pek olası görünmüyor. Ayrıca, Satoshi her zaman yazılarında mütevazı olarak rastladı. Le Roux “patron ” olarak adlandırılan ısrar eden bir güç açma douchebag oldu.”

Fun fact: le Roux’un 2006 dolaylarında çevrimiçi ilaç sistemi “ The Mastermind “de şu şekilde açıklanmaktadır “” birini çıkar ve bir diğeri basitçe yerine oturtulur. Ağ uğultu devam etti.” Bir şey hatırlatıyor mu?
Artıları: Satoshi’nin bitcoin’i ilan eden posta listesi gönderisine ve ilk bitcoin işleminin alıcısına ilk yanıt veren Hal Finney, Bitcoin’i bilinen diğer herhangi bir kişiden daha fazla özetliyor. Finney, Satoshi gibi Bitcoin için uzun vadeli potansiyeli gördü ve yüce hüküm sürdüğü bir dünyayı açıkça aydınlatabilirdi. Sadece kanıt gövdesine eklemek için, Gavin Andresen, yazma stili Satoshi’nin yankılarını yansıtan tek kişi değil: yazma analizi uzmanları Juola & Associates, Nakamoto’nun ve Finney’in yazılarının en yakın benzerliği taşıdığını iddia ediyor.

Eksileri: Satoshi’nin esasen kendisiyle konuşması ve Finney ile uğraşırken kendisiyle işlem yapması, kimliğini gizlemek için bu kadar uzun süren bir karakter için mantıklı değil. Finney’nin bir noktada onun gibi doxed alacağını kesinlikle bilebilirdi ve bu nedenle Satoshi’nin ekmek kırıntıları gibi bariz bir iz bırakması mantıksız görünüyor.

Fun fact: Hal Finney, dorian Satoshi Nakamoto’dan iki blok ötede yaşıyordu ve eski nom de plume’yi ikincisinden aldığı teorilere yol açtı. Bir redditor öne sürdüğü gibi: “hal ve onun cypherpunk meslektaşları, evi banksters tarafından modern finansal sistemin tüm kurbanları adına finansal rönesans’ın arkasındaki sembolik figür olarak mahrum bırakılan bu eski dost emekli adama yöneldi.
Bram Cohen
Artıları: 1975 doğumlu, aynı yıl Satoshi onun DOB olarak değinir, Bram Cohen bitcoin çok önce ” bit ” ile oynuyordu. Bittorrent yaratıcısı bir kez bir Usenet sitesi aradı Bitconjurer.org, Bitcoin’e ilham veren Hashcash yaratıcısı ile konuştuğu yer. Satoshi Bitcoin üzerinde çalışmaya başladığında Cohen’in üretken blog karakolları da bir taramayı yavaşlattı ve Satoshi’ye benzer ilgi alanlarına sahipti, 2009’da çevrimiçi kimliğini gizleme ve aynı zamanda dijital imzalar üzerinde tartma hakkında yazı yazdı. Eğlence matematik Cohen ilgi de onu güvenilir bir Satoshi yapar.

Eksileri: Cohen’in şu anki projesi, Chia adlı “yeşil” bir kripto para birimidir ve Bitcoin ve Pow’un “antitezi” olduğunu iddia eder. Cohen’in eski hayatının çalışmalarını bu şekilde reddettiğini hayal etmek zor.

Fun fact: Cohen, yıllar boyunca Satoshi’yi 10 kez tweetledi, ancak asla onun olduğunu inkar etmedi.

#KriptoHaberleri, Kripto Haberleri, Kripto Analiz,  Bitcoin Haber, Cripto Haberleri
criptoanaliz

Bir cevap yazın